Montenegro - Adrianmeren kätketty helmi...
Tervetuloa nauttimaan auringon lämmöstä, joogan hyvää tekevästä vaikutuksesta ja viehättävästä tunnelmasta. Yoga Feenixin jooga matkalla yhdistyvät lempeä liike, palautuminen, yhteisöllisyys ja kiireetön lomatunnelma.
Tietoa viikosta
Yoga Feenixin jooga viikko kutsuu pysähtymään, hengähtämään ja nauttimaan. Majoitumme meren äärellä sijaitsevassa Palmon Bay Hotel & Spassa, jossa voit yhdistää päivittäiset joogaharjoitukset rentoon lomailuun. Harjoitukset tukevat liikkuvuutta, kehonhallintaa ja kokonaisvaltaista hyvää oloa. Jooga tilana toimii kattoterassi, josta avautuu upea maisema merelle.
Viikon aikana nautitaan aamun joogaharjoituksessa ja rauhallisista ilta harjoituksista pehmeissä auringonlaskun väreissä. Ohjattuja tunteja pidetään viitenä päivänä viikossa. Harjoitusten välissä voit viettää aikaa hotellin allasalueilla, rannalla tai hyödyntää hotellin muita aktiviteetteja. Ehkä lähdet opastetuille retkille tutustumaan historiallisiin nähtävyyksiin tai varaat hemmotteluhoitoja hotellin hoitolasta.
Tietoa ohjaajasta
Tanja Wunsch, Yoga Feenix
Yoga Alliance RYT300 Joogaopettajakoulutus, Hathajooga Ohjaajakoulutus, DanceFit-ohjaaja, SVOL-ryhmäliikuntaohjaaja, työhyvinvointivalmentaja ja matkailualan koulutus.
Olen toiminut matkailualalla yli kolmekymmentä vuotta, mm. matkaoppaana, lentoemäntänä sekä risteilyaluksilla. Liikunta ja tanssi ovat aina kulkeneet mukanani rakkaina harrastuksina ja ryhmäliikuntatuntien ohjaamisen aloitin jo lukioaikoina. Joogaan ihastuin reilu parikymmentä vuotta sitten ja kouluttauduin hathajooga ohjaajaksi vuonna 2014.
Yoga Feenixin perustin 2017 ja suoritin myös kansainvälisen Yoga Alliancen joogaohjaaja koulutuksen arvostetussa Samma Karunan joogakoulussa, Thaimaassa. Tähän tuttuun kouluun olen palannut yhä uudestaan oppimaan lisää ja Samma Karuna on itselleni kansainvälinen yhteisö ja sielun koti.
Yoga Feenixin myötä järjestän useita erilaisia jooga tapahtumia Suomessa ja matkoja ulkomaille, jossa voin hyödyntää monipuolista ja kansainvälistä kokemusta luovalla tavalla. Haluan tarjota teille asiakkaille ihania irtiottoja uusiin maihin, maisemiin, luontoon ja oman autenttisen itsenne ääreen. Opettaa fyysisen liikkeen lisäksi myös läsnäolon taitoja, lempeyttä, kiireettömyyttä ja välittää energiaa, jossa on hyvä olla, omana itsenä, riittävänä.
"Onnellisuus ei ole määränpää - se on elämäntapa"
Lämpimästi tervetuloa! Lue lisää www.yogafeenix.fi
Matka on Yhteistyömatka ja ohjelmasta vastaa Tanja Wunsch.
| Hotelli | Huone | Hinta alkaen hlö |
|---|---|---|
| Hotel & Spa Palmon Bay**** | Standard 2-hengen huone, puutarhaan/kadulle päin Erilliset sängyt. Huonekoko 18m2 |
1575€ |
| sis. aamiainen | Standard 1-hengen huone, puutarhaan/kadulle päin Erilliset sängyt. Huonekoko 18m2 |
1870€ |
| puolihoito +185€/hlö | Standard 2-hengen huone, sivuttain merelle päin Erilliset sängyt. Huonekoko 18m2 |
1645€ |
| Standard 1-hengen huone, sivuttain merelle päin Erilliset sängyt. Huonekoko 18m2 |
1980€ | |
|
|
Superior 2-hengen huone, merelle päin Huone on tilavampi kuin standard huone, merelle päin. King size sänky. Huonekoko 38m2 |
1825€ |
|
|
Superior 1-hengen huone, merelle päin Huone on tilavampi kuin standard huone, merelle päin. King size sänky. Huonekoko 38m2 |
2290€ |
| Liittymälennot Oulusta | +145€ | |
| Liittymälennot Kuopiosta | +185€ | |
|
Varaukset 28.02.2027 mennessä! |
||
Hintaan sisältyy:
Hinta ei sisällä:
Toimistokulut 15 €/varaus
Lisämaksusta:
Lentoaikataulu:
Lentoaikataulu Oulun liittymillä:
Lentoaikataulu Kuopion liittymillä:
Matkaehdot:
Varausmaksu 100€/hlö erääntyy heti varauksen teon jälkeen ja 150€/hlö erääntyy 3kk ennen matkaa. Loppumaksu erääntyy seitsemän viikkoa ennen matkaa. Maksuja ei palauteta, mikäli peruu matkan laskun eräpäivän jälkeen -sairaustapauksissa ko. summan saa matkavakuutuksesta. Katso matkaehtomme >>
| ❮ | helmikuu | ❯ | |||||
| vko | ma | ti | ke | to | pe | la | su |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 04 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
| 05 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
| 06 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
| 07 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 |
| 08 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 |
| 09 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
| Kiertomatka | Kylpylä | ||
| Montenegro | Risteily | ||
| Joogamatka | Aurinkoloma | ||
| Teemamatka | Tallinna | ||
| Hyvinvointimatkat | Useita matkoja | ||
| Kotimaan Matkat | Viron Matkat | ||
| Yhteistyömatkat |
Montenegroon matkustavilla tulee olla voimassa oleva passi, joka tulee olla voimassa vielä vähintään 3kk matkan jälkeen.
Montenegro ei vaadi rokotustodistuksia ym.
TEE VARAUS PUHELIMITSE, NETISSÄ TAI SUORAAN TOIMISTOLLEMME!!
Kysy edulliset sopimushintamme Skyline Airport Hoteliin -ilmainen parkki autollesi loman ajaksi!